همکاری زندانیان در اجرای برنامه های جهادی | سیمای زندان در ماه رمضان نحو اندازی می شود

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس موسسه فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراسم امضای تفاهمنامه مشترک انبازی این سازمان با مجتمع ندامتگاهی تهران گفت: نگاه فرهنگی داخل حلقه ندامتگاهی تهران نگاهی است که کم در این حوزه دیده می شود و از این رو مجاهدت می کنیم با اجرای پروگرام های ارزان فرهنگی و هنری این نگاه را محکمی کنیم. ندامتگاه مرکز تکامل آدم است و مسمای آن با اسمش تناسب دارد. امیدوارم زندان های ما یک خلوتگاه برای افراد شود تا بتوانند خودشان را علنی کنند نه اینکه جرایم بدیع یاد بگیرند.

رئیس دایره فرهنگی هنری شهردار تهران با اشاره به اینکه امضای این تفاهم نامه گام مهمی داخل راستای تکامل اغماض بوسیله زندانیان است، افزود: فعالیت های موسسه فرهنگی هنری بیشتر جنبه آموزشی و جهادی دارد و نگاه ما به یک زندانی باید آموزش محتوایی باشد. دوره های آموزشی عمومی معمولاً تأثیر کمتری دارد، اما آموزش های تصادفی درون حافظه افراد اثرگذارتر است. گاهی اوقات یک عموم فرد را متحول می کند، از طرف محتوا اهمیت فوقانی دارد. بسیاری از انسان هایی که تو زندان هستند، به خشکی امدن جای پا اتفاق درگیر شده اند و ممکن بود هر کدام از ما جای آنها باشیم.

وی بیان کرد: سازمان فرهنگی هنری چند هزاره نیروی انسانی متعهد و بسیار از ۴۰۰ مکان فرهنگی هنری در اختیار دارد که با این ظرفیت باید نگاه اجتماع بوسیله زندان و حبس را تحول دهیم. این موضوع باید در مأموریت های هنری سازمان فرهنگی هنری هم مورد توجه قرار گیرد و به عنوان مثال می توان برنامه هایی متشابه ارائه فیلم برای زندانیان برگزار کرد.

حجت الاسلام امرودی با تقریر اینکه فعالیت های سازمان فرهنگی هنری سه گروه است، توضیح داد: دسته اول، فعالیت های میدانی است. به عنوان مثال می استعداد برنامه هایی با حضور خانواده های زندانیان به منظور گفت وگو و رسیدگی به مشکلات آنها برگزار کرد. دسته دوم، فعالیت های مجازی و تولید محصولات فرهنگی هنری برای فضای رمزی است که سازمان فرهنگی هنری در دوران شیوع کرونا پیشرفت قابل توجهی در این ماخذ داشته است. سومین حوزه، فعالیت جهادی است که زندانیان می توانند به آن بپیوندند.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران داخل ته گفت: زندانیان راحتی خوبی دارند و می قابلیت چند اثر هنری با همدستی آنها یا زندانیان آزادشده تولید کرد. این اتفاق در تغییر نگاه مردم به زندانیان مؤثر است. برای اجرای برنامه های مشترک، مخاطب هدف ما خود زندانیان، قوم های آنها و عموم مردم جامعه برای اصلاح ادب عمومی هستند.

اصغر فتحی، مدیر مجتمع ندامتگاه تهران ارشد همچنین درون سنت امضای تفاهمنامه مشترک با موسسه فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: این تفاهمنامه می تواند منجر به بی آرامی افزایی داخل فعالیت های بازیابی زندانیان شود. زندانیان بی آرامی شهروندان این بخانه برگشتن هستند و باید بتوانند از خدمات راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: راه اندازی «سیمای زندان» یکی از برنامه هایی است که در ماه میمون رمضان ائتلاف خواهد افتاد و تولید محتوای آموزشی و فرهنگی برای آن، می تواند یکی از مبنا های مشارکت با سازمان فرهنگی هنری باشد. امیدواریم این تفاهم روزنامه کاملاً عملی شود و انسان هایی که سطر را به خطا رفته اند، مکرر امیدوار شوند و به زندگی معمولی بازگردند.

شاید دوست داشته باشید:

کاربران «تهران من» به ۳ میلیون نفر رسید

به گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری معلومات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: داخل سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

کاربران «تهران غلام» به ۳ میلیون نفر رسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری مفروضات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

باهم اتحاد کردن زندانیان درون اجرای برنامه های جهادی | سیمای زندان در ماه رمضان راه اندازی می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس اداره فرهنگی هنری شهرداری تهران داخل رسم امضای […]