مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم امضای تفاهمنامه مشترک شریک شدن این راه اندازی با مجتمع ندامتگاهی تهران گفت: نگاه فرهنگی تو مجتمع ندامتگاهی تهران نگاهی است که اندک در این مرزوبوم دیده می شود و از این رو تلاش می کنیم با اجرای دستور کار های مناسب فرهنگی و هنری این نگاه را محکمی کنیم. ندامتگاه مرکز تکامل مردم است و مسمای آن با اسمش تناسب دارد. امیدوارم زندان های ما یک خلوتگاه بخاطر افراد شود تا بتوانند خودشان را رک کنند خیر اینکه جرایم تازه یاد بگیرند.

مهتر اداره فرهنگی هنری شهردار تهران با اشاره به اینکه امضای این تفاهم نامه گام مهمی در راستای تکامل بخشیدن به زندانیان است، افزود: فعالیت های سازمان فرهنگی هنری بیشتر جنبه آموزشی و جهادی دارد و نگاه ما به یک زندانی باید آموزش محتوایی باشد. حوالی های آموزشی عمومی معمولاً تأثیر کمتری دارد، اما آموزش های ناگهانی درون ذهن افراد اثرگذارتر است. گاهی اوقات یک جمله فرید را متحول می کند، بمنظور محتوا اهمیت بالایی دارد. بسیاری از آدم هایی که درون زندان هستند، پیاده شدن پی اتحاد گرفتار شده اند و ممکن بود هر کدام از ما جای آنها باشیم.

وی اظهار کرد: سازمان فرهنگی هنری چند هزار نیروی انسانی متعهد و زیاد از ۴۰۰ جا فرهنگی هنری داخل جوانمردی دارد که با این ظرفیت باید نگاه جامعه به زندان و زندانی را تغییر دهیم. این موضوع باید درون مأموریت های هنری دایره فرهنگی هنری اندوه مورد توجه فراغت گیرد و به عنوان مثال می قابلیت دستور کار هایی مانند ارائه فیلم برای زندانیان برگزار کرد.

حجت الاسلام امرودی با پیش روی اینکه فعالیت های سازمان فرهنگی هنری سه گانه دسته است، تشریح داد: دسته اول، فعالیت های میدانی است. بوسیله عنوان مثال می قابلیت پروگرام هایی با حضور خانواده های زندانیان به مشیت گفت وگو و جستجو به مشکلات آنها برگزار کرد. قسمت قسمت کردن دوم، فعالیت های مجازی و تولید محصولات فرهنگی هنری برای فضای مجازی است که موسسه فرهنگی هنری در دوران عالمگیر کرونا پیشرفت قابل توجهی داخل این زمینه داشته است. سومین حوزه، فعالیت جهادی است که زندانیان می توانند بوسیله آن بپیوندند.

رییس موسسه فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرجام گفت: زندانیان فراغت نیکوکاری دارند و می نبوغ چند معلول هنری با مشارکت آنها یا زندانیان آزادشده تولید کرد. این پیوستگی داخل تغییر نگاه مردم بوسیله زندانیان مؤثر است. برای اجرای برنامه های مشترک، مخاطب هدف ما خود زندانیان، قوم های آنها و عموم مردم جامعه بخاطر اصلاح فرهنگ عمومی هستند.

اصغر فتحی، مدیر کمیسیون ندامتگاه تهران بزرگ نیز درون مراسم امضای تفاهمنامه مشترک با سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: این تفاهمنامه می تواند منجر به تیمار افزایی درون فعالیت های بازیابی زندانیان شود. زندانیان تیمار شهروندان این شهر هستند و باید بتوانند از خدمات دایره فرهنگی هنری شهرداری تهران یکروز مند شوند.

وی افزودن کرد: راه اندازی «سیمای زندان» یکی از برنامه هایی است که در ماه مبارک رمضان اتفاق خواهد افتاد و تولید محتوای آموزشی و فرهنگی برای آن، می تواند یکی از اساس های باهم اتحاد کردن با موسسه فرهنگی هنری باشد. امیدواریم این تفاهم نامه کاملاً عملی شود و انسان هایی که حروف را به خطا رفته اند، مجدد امیدوار شوند و بوسیله عمر معمولی بازگردند.

شاید دوست داشته باشید:

کاربران «تهران من» به ۳ میلیون نفر رسید

به گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری معلومات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: داخل سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

کاربران «تهران غلام» به ۳ میلیون نفر رسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری مفروضات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

باهم اتحاد کردن زندانیان درون اجرای برنامه های جهادی | سیمای زندان در ماه رمضان راه اندازی می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس اداره فرهنگی هنری شهرداری تهران داخل رسم امضای […]