روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای سرزمین اندونزی آشنا شوید. 

مواد لازم بخاطر تهیه سالاد اندونزی:

زردک ۲ عدد
خیارشور ۴ عدد
ذرت نصف وزن
کالباس نصف پیمانه
کلم برگ قرمز ۱ پیمانه
کلم برگ سفید ۲ پیمانه
نخودفرنگی نصف کمیت
سس مایونز نیمه پیمانه
کشمش پلویی بوسیله اندازه دلخواه
نمک و فلفل سیاه به پیمانه کافی

سیاق تهیه و دستور پخت سالاد اندونزی:

۱. اول زردک ها را بخارپز می کنیم به این صورت که یک قابلمه و یک آبکش فلزی برگزینی می کنیم که آبکش کاملا داخل در قابلمه قرار نگیرد بلکه لبه های آبکش روی لبه های قابلمه بیفتد. سپس در قابلمه یک الی ۲ شیشه الات آب می ریزیم و صبر می کنیم تا جوش بیاید.

۲. بعد آبکش فلزی را روی قابلمه قرار می دهیم (دقت کنید آب داخل قابلمه نباید با آبکش فلزی برخورد یواش چون دیگر می شود هویج آبپز نه بخارپز) و هویج ها را سالم و یا از وسط نیمه می کنیم و در آبکش قرار می دهیم و تو قابلمه را می گذاریم تا هویج با بخار آب قابلمه کاردان شود.

۳. ما هویج ها را بخارپز می کنیم تا فیبر موجود درون آن حفظ شود. تجهیزات کلم های سفید و قزل را می شوییم و روی تخته ریز با برش های نازک و لفافه ای علم می کنیم و یا با رنده سرنوشت درشت خواه ریز آن رنده می کنیم.

۴. نازک رشته ای خرد کردن کلم ها باعث زیبا و شکیل زیرفون شدن سالاد شما می شود. نخودفرنگی ها را اگر نو پاک کرده اید بشویید و تو قابلمه ای آب بریزید و کمی نمک بپاشید و ۱۰ دقیقه بگذارید با دما متوسط خوب پخته شود.

۵. ذرت را نیز قرین نخودفرنگی در شیرجوش بریزید. با کمی آب می گذاریم به مدت ۵ دقیقه بپزد. داخل کاسه ای مبصر کلم سفید و قرمز خردشده را بوسیله همراه ذرت و نخودفرنگی کنسروی یا خبره شده می ریزیم.

۶. هویج های بخارپزشده را روی مواد رنده می کنیم. خیارشورها را درون ظرفی می گذاریم و با رنده قسمت متوسط و خواه بزرگ آن رنده می کنیم تا داخل سالاد مشخص باشد و آب اضافه آن را بیرون می کنیم به مواد تو کاسه می افزاییم.

۷. کالباس را نیز با قسمت درشت رنده می کنیم و یا روی تخته با چاقو نازک و لفافه ای برش می دهیم و به همراه  کشمش پلویی به مواد سالاد افزودن می کنیم و نمک، فلفل سیاه و سس مایونز را با مواد مخلوط می کنیم تا کاملا با سس آغشته شود.

۸. مواد را در ظرف مورد رویت می ریزیم و سلفون می کشیم و به مدت ۱ الی ۲ ساعت درون یخچال استراحت می دهیم تا خنک شود. 

منبع: ایرنا

شاید دوست داشته باشید:

کاربران «تهران من» به ۳ میلیون نفر رسید

به گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری معلومات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: داخل سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

کاربران «تهران غلام» به ۳ میلیون نفر رسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری مفروضات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

باهم اتحاد کردن زندانیان درون اجرای برنامه های جهادی | سیمای زندان در ماه رمضان راه اندازی می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس اداره فرهنگی هنری شهرداری تهران داخل رسم امضای […]