۵ واکنش رژیم های غذایی گیاهی چیست؟

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، رژیم های گیاهی بوسیله ویژه برای فضا زیست و پناه از حیوانات اهمیت زیادی دارند، اما هنوز هم تاثیر آنها پهلو بدن انسان به درستی کشف نشده است. رژیم هایی که مواد پا بر جا شان میوه، سبزی، غلات کامل، حبوبات، مغزها و دانه ها باشند خطر ابتلا به مصیبت های قلبی، دیابت سنخ ۲، چاقی و بعضی از گوناگون سرطان را کاهش می دهند.

گفته می شود رژیم گیاهی کم چرب تنها رژیمی است که بیماری های مربوط به عروق کرونر را گشایش می بخشد. همچنین دیابت نوع ۲ را کنترل می کند و باعث اسکان سرطان پروستات در مراحل آغازین می شود. داخل این پیغام بوسیله پنج فایده انتخاب رژیم های گیاهی می پردازیم.

۱- کنار سلامت روان خاصیت مثبت می گذارد

برگزینی رژیم می تواند تاثیر شگرفی پیاده شدن ایجاد وخو و سلامت روانی افراد بگذارد و این دلیل دارد. رژیم ها به خشکی امدن سلامت باکتری های روده تاثیر می گذارند و موجب تولید هورمون های فعال در عدد ما می شوند. باکتری های روده از قانون فیبرها رشد می کنند و فیبر در غذاهای گیاهی یافت می شود. پس جای شگفتی ندارد که رژیم گیاهی می تواند بر اشتی فصیح فایده بگذارد.

۲- باعث کاهش دردهای آرتروز می شود

آرتروز (از بین رفتن غضروف ها) یکی از پیامدهای اجتناب ناپذیر اضافه سن به شمار می رود. این مصیبت مراجعت پذیر نیست؛ اما قابل کنترل است و با دوا یا جراحی می نبوغ از بدتر شدن آن جلوگیری کرد. حال رژیم گیاهی چه تاثیری بر این بیماری دارد؟ خلال تحقیقی که در مقیاس کوچک برای کشف رابطه آرتروز و رژیم گیاهی انجام گرفت نشان داده شد که افراد مشغول به آرتروز با رعایت رژیم درد کمتری دارند. یکی از دلایل این امر را می توان حیات انفراد ضدالتهابی در ریزمغذی ها قلمداد کرد چون دلیل عمده درد آرتروز التهاب است. رژیم های گوشتی نتیجه عکس دارند و باعث افزایش سست شدن در بدن می شوند.

۳- درد قاعدگی را کم می درنگ

تحقیقات نشان داده که رژیم های محور گیاهی مقدور است باعث گشایش درد قاعدگی نسوان شوند. در یکی از تحقیقات زنان بوسیله مدت ۲ سیکل قاعدگی از رژیم گیاهخواری کم چربی استفاده کردند و ۲ سیکل بعدی رژیم عادی خود را ادامه دادند. کشش و شدت درد و علائم پیش از مقدمه قاعدگی ثبت و سطح هورمون هایی که کنار استروژن نفوذ می گذارند معادل گیری شد. یافته ها نشان قسط که نسوان خلال احترام گذاردن رژیم گیاهخواری مدت زمان و شدت درد کمتری را گزارش کرده اند و سطح استروژن همچنین پایین مرطوب آمده وجود.

۴- خطر ابتلا به عفونت ادراری را کاهش می دهد

عفونت مجاری ادرار یکی از معمول ترین عفونت هاست که به برهان حیات باکتری E coli روی می دهد. باکتری ممکن است از روده به مجاری ادرار راه محسوس کند، اما از آنجا که این باکتری در حیوانات اهلی وجود دارد، احتمال می رود نوشیدن گوشت باعث ایجاد عفونت شود. تحقیقات نشان داده میزان ابتلا بوسیله عفونت ادراری در کسانی که کمتر گوشت مصرف می کنند پایین زیرفون است. یافته ها گواهی می دهند خطر ابتلا به عفونت ادراری تو گیاهخواران ۱۶ درصد کمتر از غیرگیاهخواران است.

۵- باعث کاهش هزینه های بیمارستان می شود

کسانی که رژیم گیاهی دارند ناچیز به بیماری های مختلف مبتلا می شوند پس خرج های بیمارستان برای آنان ناچیز از سایرین است. طی تحقیقی تو تایوان هویدا شد تعداد گیاهخواران ۱۳ درصد کمتر از تعداد بی مو بیماران سرپایی بوده و ۱۵ درصد ناچیز از دیگران نفقه های درمانی داشتند. پس می توان گفت رژیم های گیاهی علاوه کنار فواید جسمانی کنار جنبه های اقتصادی نیز خاصیت می گذارند.

منبع: The Conversation ترجمه از اعتمادآنلاین

شاید دوست داشته باشید:

کاربران «تهران من» به ۳ میلیون نفر رسید

به گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری معلومات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: داخل سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

کاربران «تهران غلام» به ۳ میلیون نفر رسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری مفروضات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

باهم اتحاد کردن زندانیان درون اجرای برنامه های جهادی | سیمای زندان در ماه رمضان راه اندازی می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس اداره فرهنگی هنری شهرداری تهران داخل رسم امضای […]