بحران ژرف برنده زمین را فراموش نکنید

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش گفت: آثار ناشی از ویروس کرونا فوری و هولناک است ولی به گفته او این دعوا اکسید بیدارباشی است تا مسیر برقرار بخاطر آینده تفویض شود.

گوترش بر این نقطه رویت تاکید کرد که ویروس کرونا بزرگترین چالش دنیا از زمان غوغا جهانی دوم است.

اما به گفته او، در حالی که جهان پنجاهمین سالگرد روز زمین را جشن می گیرد، شورش زیست محیطی فعلی شرایط اضطراری تا اینکه جدی تری ایجاد کرده است.

گوترش درون بیانیه ای گفت: تنوع زیستی به لغزنده تندی محذوف است. اختلال اقلیمی به نقطه بی بازگشت نزدیک می شود. بخاطر حفاظت از سیاره داخل برابر ویروس کرونا و نیز تهدید وجودی اختلال اقلیمی باید قاطعانه عمل کنیم.

گوترش که از دیرباز خواستگار اقدامات شدید بخاطر مقابله با داغ شدن زمین بوده، چندین اقدام اقلیمی را برای اجرا بعد از عبور از بحران کرونا پیشنهاد کرده است.

دنیا باید به دنبال ساختن کسب و کارها و مشاغل بدیع از ضابطه یک گرداگرد انتقالی پاک و سبز باشد.

به گفته او، صرف کردن درآمدهای مالیاتی دولت ها باید به دستیابی به مشاغل سبز و رشد پایدار گره زده شود.

او گفت: از این پول باید برای مقاوم زیرفون و انعطاف پذیرتر کردن آدم و جوامع درون مقابل تغییر اقلیمی استفاده شود.

منابع عمومی باید صرف کردن تنخواه گذاری داخل آینده شود نه گذشته.

بوسیله گفته او، سوبسید پرداختی به سوخت های فسیلی از سوی شانس ها باید قطع شود و آلوده کنندگان باید نفقه ایجاد آلودگی را پرداخت کنند.

دبیرکل سازمان ملل می گوید: کشورها باید با هم انبازی کنند و خطرات اقلیمی باید به عنوان یک فاکتور در سیستم مالی لحاظ شوند و در قلب محاکمه های دولتی مکان داشته باشند.

ارتباط میان دگرگونی اقلیمی و اپیدمی ویروس کرونا همچنین از لفظ بسیاری از ناظران و کارشناسان این رشته برجسته شده است.

اندرو نورتون، مدیر سازمان بین المللی فضا زیست و توسعه (آی آی ای دی) گفت: در حالی که این اپیدمی جهانی به نزول موقتی گازهای گلخانه ای منجر می شود اما نباید عایق توجه ما به احتیاج فوری برای ایجاد تغییرات سریع مهم در ساختارها، انرژی، نحوه نصیب وری از زمین ها (کشاورزی) و سیستم های صنعت برای قرار گرفتن در حروف به صفر رساندن تصاعد کربن حداکثر تا سال ۲۰۵۰ در گیتی شود.

وی افزود: تغییر در نحوه یکروز وری از زمین و قطع بیشه ها از عوامل اصلی نابودی تنوع زیستی هستند. این تحولات خطر بروز اپیدمی های جهانی نو را بیشتر می کنند بجهت آدم را در وابستگی با عوامل خطرناک تازه ای قرین ویروس کرونا فراغت می دهند. از مشت روبیدن هر گونه رویدادی غیرقابل اعاده است که ایستادگی سیستم های طبیعی و انسانی را بخاطر همیشه کم می یواش.

روز زمین مبدا ۵۰ سال پیش تو ۲۲ آوریل ۱۹۷۰ نامگذاری شد و بسیاری از پژوهشگران خواستار هستند علامت دهند چگونه خطراتی که سیاره را تهدید می بطی ء تو این فاصله تکثیر یافته است.

حکیم کارن اونیل از دانشگاه راتگرز آمریکا گفت: اپیدمی جهانی کووید-۱۹ بوسیله ما یادآوری می نرم که حیات تو زمین شکننده است. کام بوسیله محیط زیست در این ۵۰ سال بسط یافته تا پیوند میان سلامت انسان و اکوسیستم ها را نمره دهد. محیط هایی که دچار افول زیستی شده اند، آلودگی کار بزرگ تماس ما با ویروس های تازه را بیشتر می کند و وقتی این ویروس ها به گردش درآمدند ما را تو مقابل آنها آسیب پذیرتر می سازند.

شاید دوست داشته باشید:

کاربران «تهران من» به ۳ میلیون نفر رسید

به گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری معلومات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: داخل سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

کاربران «تهران غلام» به ۳ میلیون نفر رسید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، سازمان فناوری مفروضات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، سایت […]

باهم اتحاد کردن زندانیان درون اجرای برنامه های جهادی | سیمای زندان در ماه رمضان راه اندازی می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس اداره فرهنگی هنری شهرداری تهران داخل رسم امضای […]