وعده قالیباف درباره طرح مدیریت یکپارچه شهری

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علیرضا احمدی، مهتر شورای ممتاز استان ها در حاشیه نویسی سی ونهمین اجلاس عمومی شورای برجسته استان ها که با پیشگاه محمدباقر قالیباف مهتر مجتمع شورای اسلامی برگزار شد، تو جمع خبرنگاران گفت: در روز فاتحه سی ونهمین اجلاس عمومی شورای ممتاز استان ها میزبان معاون سیاسی امنیتی سازمان بازرسی کل کشور بودیم و مسائلی در خصوص مشکلات شوراها به ویژه داخل حوزه تخلفات شوراها و دستگیری هایی که انجام می شود، مطرح شد.

وی افزود: باید یک پیوستگی مستحکمی با مجلس داشته باشیم تا طرح هایی که به مجتمع ارسال می کنیم، وصول و بررسی شود. بنیان کار درون شورای برجسته استان ها فراهم است. در زمینه تحکیم پس ازآن نظارتی شوراها، سامانه ثبت تخلفات و شکایات بشریت در شورای برجسته استان ها راه اندازی شده و حلقه شورای اسلامی هم می تواند از این حجم استعمال کند.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: همانطور که مشخص است یکی از طرز های الحاق بوسیله اهداف عالیه، جمع آوری اطلاعات است و از آنجایی که اعضای شوراهای شهر و دهکده تو سطح ملک به نیازها و مشکلات آدم اشراف اطلاعاتی دارند، ما از طریق این سامانه، اطلاعات را جمع آوری کرده و پیگیری می کنیم.

وی تصریح کرد: احصاء این اطلاعات بازنماینده مشکلات مناطق شهری و روستایی کشور است و زمانی که ما این مفروضات را داشته باشیم، می توانیم طرح های حقیقی لطافت تدوین کرده و به حلقه ارسال کنیم تا مشکلات آدم برطرف شود.

احمدی با مداومت بر اهمیت طرح مدیریت یکپارچه شهری و روستایی، گفت: سال هاست پیگیری هایی برای تصویب این طرح انجام می شود و با توجه بوسیله اینکه باید از دولت تمرکززدایی شود، این آمادگی درون میان شوراها برای پذیرش مسئولیت بود دارد.

رئیس شورای ممتاز استان ها افزود: اینک هم شوراهای دهکده و روستا و دهیاری ها و شهرداری ها خدمات ارزنده ای ارائه می کنند ولی اگر این وظایف و اختیارات در یک مکان تجمیع شود و از بروکراسی اداری کم شود، خدمت رسانی به مردم بیشتر می شود و این عمده با اجابت طرح مدیریت یکپارچه شهری و روستایی مقدور است. مهتر مجلس شورای اسلامی امروز این مقاطعه مساعد را داد که این طرح درون مجلس شورای اسلامی بوسیله ثمر برسد.

وی با بیان اینکه تو قوانین شوراها تناقض های اضافی حیات دارد، تصریح کرد: قوانینی که تو جماعت رویه و پذیرش شده است با قانون بنیانی همسانی ندارد. در عادت اساسی، اختیارات شوراها فراتر از قوانین مصوب درون مجلس است.

احمدی افزود: تو این خصوص غصه با مهتر مجلس مصاحبت کردیم و آمادگی داریم با مجلس در خصوص مصالحه شیوه شوراها مشارکت کنیم.

رئیس شورای عالی استان ها اظهار کرد: در خصوص تنقیح قوانین بوسیله ویژه در مرزوبوم شوراها حزن آمادگی داریم که به مجلس دستیار کنیم.

وی همچنین به نبود ضمانت اجرایی برخی از قوانین، گفت: قوانینی که داخل مجتمع اجابت می شود باید ضمانت اجرایی داشته باشد. زمانی که عرفی در مجلس نحو می شود، وقتی برای مردم کار کننده است که اجرا شود. بنابراین اندرز و غبطه ما از رئیس محفل این بود که قوانین مصوب در مجلس، ضمانت اجرایی داشته باشد.

شاید دوست داشته باشید:

تراب محمدی: فرصت سوزی ها باعث استرس می شود | اعلام خطر یحیی؛ فدراسیون جای آدمهای کوچک محو

به گزارش همشهری آنلاین، یحیی گل محمدی سپس از پیروزی یک بر صفر تیمش موافق سایپا اعتراف کرد: به اندیشه این […]

نخستین تصویر از بازیگر نوجوان ونیز در سریال دفاع مقدسی حجازی فر

به گزارش همشهری آنلاین، زمانی که تابستان امسال با ورزش در فیلم سینمایی «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی نمدار اجر […]

کاربران «تهران من» به ۳ میلیون نفر رسید

به گزارش همشهری آنلاین، موسسه فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهراناعلام کرد: در سیزدهمین مهمانی وب و موبایل ایران، سایت […]