دست سخاوتمند نامزد

admin دسته‌بندی نشده

وقتی سیل و زلزله خانه ها را آوار و انسان ها را آواره می بطی ء و یا وقتی داخل همگی گیری یک بیماری، این مشت ازاده یک داوخواه است که بدون هیچگاه چشمداشتی به لفظ آسیب دیدگان و بیماران دراز می شود، بهای فعالیت داوطلبانه را بیشتر دریافتن می کنیم. روز جهانی داوطلب اما یک فرصت است.

فرصتی برای فراخوانی مشارکت افراد توانمند روستا بخاطر ساخت یک محله، شهر و اجتماع ای بهتر. جامعه ای که همگی شهروندانش برای کمک بوسیله یکدیگر دغدغه دارند و از دانش، مهارت، ثروت و هنرشان بوسیله نفع افراد نیازمند و آسیب دیده مایه می گذارند. اگرچه نقش داوطلبان در بحران ها بیشتر به چشم می آید، اما حکم داوطلبی تا اینکه در ابعاد کوچک تر حزن ارزشمند و البته اثرگذارتر است.

وقتی اهالی یک محله بخاطر حل مشکلات شهری، اجتماعی و حتی معاون به افراد نیازمند محله مشت به مشت اندوه می دهند، عزب این مشکلات برزن ازاله که برطرف می شود. از تعهد پرداخت مهارت، بصیرت و تخصص آنها در یک طبیعت یا گروه انسانیت محلی، عاطفه همبستگی و همدلی ایجاد می شود که سوخت اصلی فعالیت داوطلبانه است. یک سوخت بی نهایت که خیر تنها نیروی محرکه هر فعالیت داوطلبانه ای است بلکه زمینه را برای ترویج نزاکت داوطلبی و احضار مشارکت دیگر افراد توانمند فراهم می بطی ء.

نزدیکی روز جهانی داوطلب با روز جهانی معلولان یک پیام نانوشته هم دارد؛ حل مشکلات معلولان، شناسایی استعدادها و شکوفایی توانمندی های آنها بی قراری بدون شریک شدن داوطلبان امکان پذیر حلق. با حیات حمایت بهزیستی و نهادهای دولتی از مراکز و آسایشگاه های معلولان، همچنان این فعالیت های داوطلبانه افراد واهب است که به عمر معلولان در آسایشگاه ها اثر جزیی می دهد.

هنرمندانی که داوطلبانه برای شاد کردن معلولان دم می گذارند، آموزگاری که خاطرخواهی را به کودکان پی درس می دهد و یا پزشکی که خود را تقدیم سلامتی معلولان کرده است، همه نقشی جایگزین ناپذیر تو آموزش، توانمندسازی و کمک بوسیله معلولان دارند. کار داوطلبی ولی مثل سکوی پرش فرد بوسیله جامعه است. داخل هر محله، افراد توانمند بسیاری وجود دارد که تنها لازم است شرایط بخاطر جلب شرکت آنها داخل فعالیت های داوطلبانه مهیا شود. اگر از تشکل ها، نهادها و دسته های محلی که کارهای داوطلبانه انجام می دهند ایمنی کنیم، شهروندانی عملگراتر و دغدغه مندتر خواهیم داشت که نگاهشان به اجتماع و مردم تغییر می کند.  

شاید دوست داشته باشید:

مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم […]

تهران صاحب اولین مرکز زندگی هوشمند می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فاوا شهرداری تهران، محمد فرجود امروز درون این رویداد […]

روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای […]