در جلسه شهرداران با جهانگیری چه گذشت؟ | فروش ۳ هزار اتوبوس نهایی شد | سرنوشت وضعیت استخدامی نیروهای شهرداری

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، در کنفرانس میتینگ شهرداران کلانشهرهای ایران با اسحاق جهانگیری، شهرداران کلانشهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و قم بطور جداگانه داخل خصوص مهمترین مسایل کلانشهرها و راهکارهای مرتفع کردن آنها طرح موضوع کردند.

پیروز حناچی، شهردار تهران با اشاره به وضعیت سخت فقره شهرداری ها تو دوران تحریم و کرونا، یکی از مهمترین چالش های پیش روی شهرهای مبصر کشور را مساله حمل و نقل عمومی عنوان کرد.

حناچی بر کاربرد از قابلیت و حجم شرکت های داخلی در حوزه پیدایش اتوبوس و واگن های مترو تاکید کرد.

در این مجمع تو راستای افزایش ظرفیت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کلانشهرها، مقرر شد علاوه بر قرارداد تاسیس 2 هزار مایه اتوبوس با شرکت های داخلی، مجوز لازم بخاطر واردات یک هزار دستگاه اتوبوس با شرایط فاینانس و تایید بانک مرکزی به شهرداری ها داده شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین از وزارتخانه های سرزمین و صنعت، معدن و تجارت و سازمان پروگرام و بودجه مقصود تا مسئله بازسازی بیش از هفت هزار دستگاه اتوبوس که بخشی از منابع مالی آن از سوی دولت تامین شده است را دیر کردن بخشند.

داخل این نشست که معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور همچنین آستان داشت، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این کنفرانس با اظهار آمادگی انبازی های داخلی برای پیدایش و ترمیم اتوبوس های مورد نیاز کلانشهرهای کشور، از پیشنهاد واردات هزاره وسیله اتوبوس برای تعجیل در افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها با استفاده از منابع فاینانس استقبال کرد. 

موضوع مطالعه تبدیل وضعیت نیروی انسانی شهرداری های کلانشهرها مطرح و مقرر شد تا دایره امور اداری و استخدامی سرزمین با همکاری وزارت سرزمین و نماینده شهرداری کلانشهرها قید مدت یک ماه راهکار قانونی بخاطر حل وضعیت نیروی انسانی ارایه کنند.

شاید دوست داشته باشید:

مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم […]

تهران صاحب اولین مرکز زندگی هوشمند می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فاوا شهرداری تهران، محمد فرجود امروز درون این رویداد […]

روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای […]