آفت مگس سفید داخل کمین سبزی و صیفی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید مدرس گفت: داخل بازدیدهای مختلفی که از مناطق ذیل کشاورزی بادمجان و هندوانه استان ادا شد نمایان شد که خسارت جبران ناپذیری توسط مگس های سفید به کشاورزان واردشده است. داخل قیافه عدم مبارزه مفت با این آفت، خسران های ۱۰۰ درصدی به محصول را داخل پی خواهد داشت، بنابراین اتخاذ روش کم ارزش و انتخاب سم مؤثر تو کنترل این آفت ضروری است.

جستجوگر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت: سفیدبالک ها یا مگس های سفید در اکثر نقاط ایران و استان هرمزگان به ویژه داخل گلخانه ها و کشت های فضای باز بود دارند، این حشرات با تولید مثل تصاعدی، به طیفی عریض از گیاهان حمله می کنند. زادآوری زیاد این مگس ها تا ۱۰ قبیله درون یک سال، علاقه به گرما و از همه مهم تر ایستادگی شدید نسبت به انواع سموم کیمیایی آنها را به دشمن سرسخت محصولات کشت تبدیل کرده است. سفیدبالک ها شیره خاربن را می مکند و ماده چسبنده عسلک به جا می گذارند که گیاهان را درمانده می بطی ء و باعث می شود احتمالاً دیگر قادر به ادامه فتوسنتز نباشند.

شاید دوست داشته باشید:

ولیعهد کی روش انتخاب شد | ماموریت شیرهدار بخاطر الحاق بوسیله الت شیشهای جهانی

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فیفا، فدراسیون فوتبال کلمبیا تایید کرد رینالدو روئدا کلمبیایی به عنوان سرمربی جدید […]

بحران گردشگری درون آفریقای جنوبی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه وله، تنها چند روز پیش از آغاز سال ابتکاری میلادی رئیس جمهور آفریقای […]

ویدئو | اکران تنها فیلم توقیفی عید سی و هفتم | دیدن این فیلم دیگر بزه نیست!

به گزارش همشهری آنلاین، اکران «دیدن این فیلم جرم است» از روز چهارشنبه در سینماهای ۱۹ استان و همه شهرهای […]