آفت مگس سفید داخل کمین سبزی و صیفی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید مدرس گفت: داخل بازدیدهای مختلفی که از مناطق ذیل کشاورزی بادمجان و هندوانه استان ادا شد نمایان شد که خسارت جبران ناپذیری توسط مگس های سفید به کشاورزان واردشده است. داخل قیافه عدم مبارزه مفت با این آفت، خسران های ۱۰۰ درصدی به محصول را داخل پی خواهد داشت، بنابراین اتخاذ روش کم ارزش و انتخاب سم مؤثر تو کنترل این آفت ضروری است.

جستجوگر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت: سفیدبالک ها یا مگس های سفید در اکثر نقاط ایران و استان هرمزگان به ویژه داخل گلخانه ها و کشت های فضای باز بود دارند، این حشرات با تولید مثل تصاعدی، به طیفی عریض از گیاهان حمله می کنند. زادآوری زیاد این مگس ها تا ۱۰ قبیله درون یک سال، علاقه به گرما و از همه مهم تر ایستادگی شدید نسبت به انواع سموم کیمیایی آنها را به دشمن سرسخت محصولات کشت تبدیل کرده است. سفیدبالک ها شیره خاربن را می مکند و ماده چسبنده عسلک به جا می گذارند که گیاهان را درمانده می بطی ء و باعث می شود احتمالاً دیگر قادر به ادامه فتوسنتز نباشند.

شاید دوست داشته باشید:

مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم […]

تهران صاحب اولین مرکز زندگی هوشمند می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فاوا شهرداری تهران، محمد فرجود امروز درون این رویداد […]

روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای […]