آخرین وضعیت شاخص بورس تهران | مقدار معاملات به ۱۶.۵ هزار میلیارد تومان رسید | کدام نمادها کاهشی شدند؟

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران که هفته گذشته با ریزش های پیاپی شاخص بی مو روبه رو بود، امروز ظاهراً به یاری شروع فرمان سبدگردان ها و شرکت های حقوقی، این شاخص جریان منطقی بی پرده کرده و امروز در خاتمه معاملات ۱۰ هزار و ۹۶ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۷ واحد رسید. 

متمایز کل بورس با استاندارد هم وزن، امروز ۴ هزار و ۱۱۰ واحد سقوط کرده و بوسیله رقم ۴۴۵ هزار و ۲۷۰ واحد رسید. 

ارزش میدان در بورس تهران امروز به بیش از ۶ میلیون و ۱۵۱ هزار میلیارد تومان رسید. 

سودا گران امروز تو بورس تهران بیش از ۱۰.۲ میلیارد سهام عبث ترجیح و اوراق مالی در قالب یک ونیم میلیون دولت معامله و به ارزش ۱۱ هزار و ۹۳۲ میلیارد تومان انصاف و ستد کردند. 

اگر نرخ معاملات فرابورس در روز جاری که به زیاد از ۴ هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان رسید را درنظر بگیریم، بها معاملات بورس و فرابورس در مجموع بوسیله حدود ۱۶.۵ هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز شاخص های کل، شاخص قیمت، شاخص آزاد شناور و شاخص بازار اول بورس مثبت بودند و شاخص بازار اول بورس در اختتام معاملات ۱.۳ درصد رشد کرد، هرچند رشد شاخص های بی مو و نرخ ۶۲صدم درصد رشد کرد و شاخص آزاد شناور تنها ۵۵صدم درصد رشد کرد.

تو حقیقت متمایز کل بورس با معیار تیمار اندازه و شاخص قیمت با میزان بی قراری اندازه هرکدام ۹۱صدم درصد کاهش یافتند و متمایز راسته دوم بورس فقط ۴۴صدم درصد عقب نشینی کرد. 

امروز نمادهای شاخص ساز شامل فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی خلیج فارس و معدنی گل گهر بوده اند و نمادهای شستا، کشتیرانی و مخابرات از نمادهای کاهشی در شاخص بورس بوده اند. 

نمادهای تک توجه خرید گران در بورس شامل ملی مس، فولاد مبارکه، ایران خودرو، سرمایه گذاری شاهد، بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات و بسط سرمایه گذاری ایران خودرو بوده اند.

نیز در فرابورس ایران امروز در سرانجام معاملات، شاخص کل ۶۷ واحد پشت نشینی کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۲۹۰ واحد رسید.

نرخ بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و ۱۳۳ هزار میلیارد تومان شد. 

امروز بیع گرانبها در فرابورس بیش از ۲.۱ میلیارد سهام ضایع اولویت و اوراق مالی در قالب ۷۶۶ هزاره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز نمادهای سنگ آهن گوهرزمین، پتروشیمی مارون و مدیریت انرژی مقصود افتابی هور به نظام بیشترین اثر تقویتی داخل شاخص فرابورس را داشته اند و نمادهای پتروشیمی تندگویان، بانک دی، ذوب آهن و آریال ساسول بیشترین جای پا کاهشی در شاخص فرابورس را داشته اند.

نمادهای پربیننده درون فرابورس ایران شامل سرمایه گذاری پویا، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، مادیران وتوسعه و عمران استان کرمان و پلیمر آریا ساسول بوده اند.

به گزارش فارس، کارشناسان توصیه می کنند مردمی که با علم کمینه خبردار سرمایه گذاری داخل بورس شده اند، درون ابتدا بهتر است از روش سرمایه گذاری غیرمستقیم یعنی سرمایه گذاری از عادت صندوق های سرمایه گذاری اقدام کنند. همچنین چنانچه می خواهند به عارض مستقیم سهام بخرند، نخست از سهام ارائه مقدماتی و نیز واحدهای ای تی اف دولتی و شرکت های تنخواه گذاری بورس استفاده کنند تا کار بزرگ آنها کاهش نمایان درنگ.

همچنین با توجه بوسیله اینکه برخی از افراد برای سودجویی که رفتار به تشکیل صف های غیرواقعی بیع می کنند، سهامداران باید از رفتارهای هیجانی و از دست اعطا کردن سهام باارزش خود خودداری کنند و این حکم مستلزم این است که سرمایه گذاران برای حضور تو بورس حتماً از پس اندازهای کناری و اضافی استعمال کنند و به هیچگاه وجه دارایی های مورد مصرف خویشتن متشابه خانه، ماشین و یا زمین و وسایل کار خود را برای حضور در بورس نفروشند، تا مجبور نباشند سهام خود را با خسارت بفروشند.

شاید دوست داشته باشید:

مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم […]

تهران صاحب اولین مرکز زندگی هوشمند می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فاوا شهرداری تهران، محمد فرجود امروز درون این رویداد […]

روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای […]