آزمایش ۵ دلاری امتیاز ۱۵دقیقه ای کرونا مجوز گرفت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز استعمال اضطراری را به یکی دیگر از آزمایش های نمره سریع کووید-۱۹ مصنوع شرکت «ابوت» (Abbott) اعطا کرده است.

این کیت “BinaxNOW COVID-۱۹ Ag Card” نام دارد و می تواند نتایج را تو ۱۵ دقیقه به طور یمین روی کارت مدال دهد و باهم اتحاد کردن سازنده آن را با یک برنامه به اشتهار “Navica” متجانس کرده است که می تواند به عنوان “معترف سلامت دیجیتال” برای افرادی که آزمایش آنها سلبی می شود، فقره بطی ء.

مشارکت “ابوت” گفته است که در حال تلاش است تا حداکثر ۵۰ میلیون کیت به عارض ماهیانه تولید کند و آنها را با نرخ ۵ دلار ارائه درنگ.

آزمایش “BinaxNow” با یک نمونه سواب بینی و یک کارت واکنشی به وزن یک کارت اعتباری برای شناسایی آنتی ژن پروتئین نوکلئوکپسید از ویروس “SARS-CoV-۲” کار می درنگ. شرکت سازنده می گوید متخصصان بهداشت می توانند این آزمایش را در هر مکانی ادا دهند.

روش حکم این کیت پیاده شدن زمینه آزمایش آنتی ژن است و برخلاف آزمایش کندتر مبتنی بر آزمایش PCR که باعث می شود افراد ساعت ها، روزها و تا اینکه هفته ها خواستار نتایج آن باشند، از روشی مثل کیت تست ابستنی خانگی کاربرد می یواش تا حاصل را تو ۱۵ دقیقه نشان دهد.

موافق گفته متخصصان کلینیک مایو، آزمایش های آنتی ژن با شناسایی پروتئین های اختصاص کروناویروس کار می کنند و سریعتر عمل می کنند، اما احتمال افزایش نتایج منفی کاذب داخل آنها وجود دارد.

شریک ابوت می گوید براساس یک مطالعه بالینی که توسط دانشگاه های تحقیقاتی ایالات متحده تأیید شده است، این کیت دارای دقت ۹۷.۱ درصدی داخل تشخیص صحیح افراد مشغول به این مصیبت و دقت ۹۸.۵ درصدی درون امتیاز افرادی است که مبتلا نیستند.

دستور کار “Navica” همچنین به نشانی یک کارت دخول برای ورود به جا هایی در دیدن گرفته شده است که افراد تو آنجا جمع می شوند و نتایج منفی درون یک کد QR جاگذاری می شود و نتایج مثبت نیز منجر به ارسال یک پیام مبنی پیاده شدن لزوم قرنطینه شدن فرد و ربط با پزشک خواهد شد.

شرکت ابوت می گوید این گواهی سلامت دیجیتال پس از یک اطراف زمانی منقضی می شود و مدت آن بستگی به دایره هایی دارد که برنامه را می پذیرند. این دستور کار برای کاربران اندروید و iOS در دسترس و رایگان است.

شاید دوست داشته باشید:

حضور دایره فاوای شهرداری تهران داخل نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۰)

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط اشتراکی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، بازیگران متنوع زیست بوم نوآوری […]

خاطره بازی با شهرنمای نقشه تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در سامانه نقشه تهران […]

حضور سازمان فاوای شهرداری تهران تو نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۰)

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فناوری معلومات و ارتباطات شهرداری تهران، بازیگران مختلف زیست جغد […]