زندگی آخرین بازمانده عصر یخبندان داخل معرض ریسک استراحت گرفت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از سی ان ان کوه های ناهموار و زیبای سدربرگ در آفریقای جنوبیبه برهان وجود یکی از نادرترین درختان این سیاره داخل این منطقه نامگذاری شده است. سرو کلن ویلیام تو هیچ جای دیگر گیتی وجود ندارد.

این وضع نمادین که ۲۲۵ میلیون سال پیش بوسیله حیات آمده، از آخرین بازماندگان عصر یخبندان است اما امروزه بوسیله شدت تو معرض ریسک است و حیات آتی آن در وضعیتی نامناسب صبر دارد.

 این درخت ارزشمند که در طی ۱۷ سال گذشته، توسط مدیران حیات وحش آفریقا نگاهداری شده است اکنون به دلیل تغییرات آب و فضا  که تمام جهان را مادون نفوذ کردن خود فراغت داده و باعث شده موجودات سماوی درجه حرارتی والاتر و بارندگی کمتری را تجربه کنند، در معرض ترساندن استراحت پژمرده است.

پیش از این تجارت لوح این درخت عامل ترساندن بود که در سال های اخیر، با معاون راهکارهای حفاظتی کنترل شده است. 

بارندگی ناچیز باعث جلوگیری از جوانه زدن غریزی بذرها می شود و اگر بذری موفق بوسیله جوانه زدن و نمو کردن شود، برای زنده ماندن با چالشی تازه روبروست؛ باید بدون آب حی بماند. از دیگر سو افزودن گرمی باعث آتش سوزی بیشتر می شود و هنگامی که درختی با آتش نمایان شود، می میرد.

منطقه کیپ غربی زمانی با جاده هایی از سروهای برافراشته شناخته می شد اما امروزه اکثر این سروها تو کوه ها نمو کرده اند و به ندرت در بین صخره ها دیده می شوند، جایی که آب کمیاب است. دانشمندان تخمین می زنند  که حدود ۱۳۵۰۰ سرو کلان ویلیام درون فطرت همیشگی باقی مانده است.

تلاش مسئولین محیط زیست این ناحیه بخاطر احیا و گسترش این گونه گیاهی تا بدین جا پیش رفته است که آنها بذرهای این گیاه را در گلخانه پرورش می دهند و سپس برای انتقال آن به سرشت اهل منطقه اقدام می کنند.

به برهان عدم وجود جاده و مسیرهای مناسب، داخل بیشتر مواقع کاشت این نهال ها داخل میان سخره هایی که زادگاه پا بر جا آنهاست، ماموران مجبور بوسیله کوه نوردی هستند و تا اینکه آب مورد نیاز این گیاه را همچنین با خویشتن محموله می کنند. این آب از یک بطری پلاستیکی با کمک نخی از سنخ تاریخچه بوسیله منبع های این گیاه می رسد.

با وجود این تلاش های تحسن برانگیز، تنها ۱۰ درصد از این درختان داخل طبیعت زنده می مانند.

یکی از مشت اندرکاران این طرح که تا کنون بخاطر کاشت ۱۳۰۰ درخت تلاش کرده است در این مصاحبه گفت: “باید باور داشته باشیم تلاش هایی که انجام می دهیم باعث تغییر می شود. حتی یک تغییر کوچک نیز یک تغییر است.”

برگردان: فاطمه عباسی

شاید دوست داشته باشید:

مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم […]

تهران صاحب اولین مرکز زندگی هوشمند می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فاوا شهرداری تهران، محمد فرجود امروز درون این رویداد […]

روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای […]