فساد عمیق تر زمین را فراموش نکنید

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش گفت: آثار ناشی از ویروس کرونا موقت و سهمگین است ولی به گفته او این بحران زنگ بیدارباشی است تا حروف درست برای آینده تفویض شود.

گوترش به خشکی امدن این نقطه نظر تاکید کرد که ویروس کرونا بزرگترین چالش دنیا از زمان اغتشاش جهانی دوم است.

ولی به گفته او، درون حالی که جهان پنجاهمین سالگرد روز زمین را جشن می گیرد، بحران زیست محیطی فعلی شرایط اضطراری حتی جدی تازگی ساختن کرده است.

گوترش تو بیانیه ای گفت: تنوع زیستی به شیب تندی بی ریا است. اختلال اقلیمی به نقطه بی بازگشت نزدیک می شود. برای حفاظت از سیاره داخل برابر ویروس کرونا و همچنین تهدید وجودی اختلال اقلیمی باید قاطعانه عمل کنیم.

گوترش که از دیرباز طالب اقدامات جدی برای مقابله با مشتعل شدن زمین بوده، چندین اقدام اقلیمی را برای ایفا بعد از عبور از اغتشاش کرونا پیشنهاد کرده است.

جهان باید بوسیله دنبال ایجاد کسب و کارها و مشاغل تازه از طریق یک دوره انتقالی پاک و سبز باشد.

بوسیله گفته او، صرف کردن درآمدهای مالیاتی شانس ها باید به دستیابی بوسیله مشاغل سبز و رشد پایدار گره خورده شود.

او گفت: از این پول باید بخاطر جماز تر و انعطاف پذیرتر کردن انسان و جوامع تو طبق تغییر اقلیمی استفاده شود.

منابع عمومی باید صرف سرمایه گذاری در آینده شود نه گذشته.

به گفته او، سوبسید پرداختی به بنزین های فسیلی از سوی نوبت ها باید وزن شود و آلوده کنندگان باید نفقه ایجاد آلودگی را پرداخت کنند.

دبیرکل سازمان ملل می گوید: کشورها باید با هم شریک کنند و خطرات اقلیمی باید بوسیله عنوان یک فاکتور تو سیستم مالی لحاظ شوند و در قلب دادرسی های دولتی مکان داشته باشند.

ارتباط میان تغییر اقلیمی و اپیدمی ویروس کرونا همچنین از سوی بسیاری از ناظران و کارشناسان این لفافه برجسته شده است.

اندرو نورتون، مدیر سازمان بین المللی محیط زیست و توسعه (آی آی ای دی) گفت: در حالی که این اپیدمی جهانی به کاستی موقتی گازهای گلخانه ای منجر می شود اما نباید جلوگیری کننده توجه ما به نیاز فوری برای ایجاد تغییرات کندرو بنیادی درون ساختارها، انرژی، نحوه بهره وری از زمین ها (زراعت) و سیستم های صنعت بخاطر راحتی دریافت در خوش نویسی به صفر رساندن تصاعد کربن حداکثر تا سال ۲۰۵۰ تو جهان شود.

وی افزود: تغییر تو نحوه بهره وری از زمین و قطع بیشه ها از عوامل واقعی نابودی تنوع زیستی هستند. این تحولات سربزرگی ابراز اپیدمی های جهانی نو را بیشتر می کنند بجای انسان را در تماس با عوامل خطرناک تازه ای شبیه ویروس کرونا صبر می دهند. از دست عدول کردن هر گونه رویدادی غیرقابل اعاده است که مقاومت سیستم های غریزی و انسانی را برای قدیم کمینه می کند.

روز زمین مبدا ۵۰ سال پیش در ۲۲ آوریل ۱۹۷۰ نامگذاری شد و بسیاری از پژوهشگران مشتاق هستند نشان دهند چگونه خطراتی که سیاره را ترساندن می کند درون این فاصله افزایش یافته است.

حکیم کارن اونیل از دانشگاه راتگرز آمریکا گفت: اپیدمی جهانی کووید-۱۹ بوسیله ما یادآوری می درنگ که حیات در زمین ترد است. گرایش بوسیله محیط زیست داخل این ۵۰ سال گسترش یافته تا یکدلی میان مصونیت انسان و اکوسیستم ها را تشخیص دهد. فضا هایی که دچار افول زیستی شده اند، آلودگی خطر تماس ما با ویروس های تازه را بیشتر می نرم و وقتی این ویروس ها به عزا درآمدند ما را در طبق آنها آسیب پذیرتر می سازند.

شاید دوست داشته باشید:

مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم […]

تهران صاحب اولین مرکز زندگی هوشمند می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فاوا شهرداری تهران، محمد فرجود امروز درون این رویداد […]

روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای […]