درختان را می لیسند تا تشنگی سندیت برطرف شود

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، تحقیقات جدید گروهی از دانشمندان استرالیا پرده از رازی درون مورد هیدراسیون کوآلاها و رفتار قبلاً ناشناخته خوردن در آنها برداشته است. محققان می گویند کوآلاها با لیسیدن هیکل درختان درون خلال بارش باران، تشنگی خود را برطرف می کنند.

تاکنون تصور می شد اکثریت قریب به اتفاق حاجت بوسیله آب کوآلاها از سمت پول شدنی موجود تو تجهیزات های اکالیپتوس تازه برطرف می شود، چرا که این حیوانات هر روز بیش از نیمه پوند (۲۲۷ گرم) تجهیزات تازه می خورند، اما این عزب حدود ۷۵ درصد از نیاز بوسیله آب و هیدراسیون آنها را پوشش می دهد.

کوآلاها در اسارت خواه تو روزهای فراوان گرم از درختان پایین می آیند و به قفا آب می گردند، ولی این رفتار نسبتاً نادر تلقی می شود و هرگز تشریح داده نشده است که چگونه این امر مدل مصرف آب آنها را مطمئن می کند.

تجسس جدید محتوی ۴۴ مشاهده است که بیش از یک دهه طول کشیده است و یک اقدام نوشانیدن نوین را روشن می کند که تاکنون پوشیده بوده است. این تحقیقات نشان می دهد که این حیوانات به نعوظ مرتب با لیسیدن آبی که بر پی بارش باران از تن درختان جاری می شود، رفع وجد می کنند.

“والنتینا عالم” سرپرست این مطالعه از دانشگاه سیدنی می گوید: ما برای مدت طولانی تامل می کردیم که کوآلاها بوسیله هیچ وجه نیازی به اسقاء کردن بسیار نداشته باشند، در مدت آنها اکثر آب مورد احتیاج بخاطر حی ماندن را از برگ ها می گیرند. ولی اکنون ما دریافتیم که آنها آب تک احتیاج خویشتن را با لیسیدن از اندام درختان تامین می کنند. این کشف، خویش ما را در مورد چگونگی هیدراسیون کوآلاها در طبیعت بوسیله طور چشمگیری تغییر می دهد و بسیار ترس انگیز است.

مشاهدات ثبت شده تو این مطالعه در فصول مختلف و شرایط آب و فلکی متفاوت ایفا شد. “ملا” می گوید که این اقدام کوآلاها را رفتاری غیرطبیعی در مواقع استرس خواه خشکسالینمی بیند و این اقدام را به عنوان یک فعالیت طبیعی تأیید می کند.

وی می گوید: از آنجا که کوآلاها حیواناتی شب زی هستند و مشاهده اقدام آنها به ندرت در طی بارندگی قطعی اتحاد افتاده است، رفتار آشامیدن آنها تا پیمانه اضافی مغفول مانده بوده و تاکنون کشف نشده است.

این معاینه جدید در روزنامه Ethology منتشر شده است.

شاید دوست داشته باشید:

ولیعهد کی روش انتخاب شد | ماموریت شیرهدار بخاطر الحاق بوسیله الت شیشهای جهانی

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فیفا، فدراسیون فوتبال کلمبیا تایید کرد رینالدو روئدا کلمبیایی به عنوان سرمربی جدید […]

بحران گردشگری درون آفریقای جنوبی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه وله، تنها چند روز پیش از آغاز سال ابتکاری میلادی رئیس جمهور آفریقای […]

ویدئو | اکران تنها فیلم توقیفی عید سی و هفتم | دیدن این فیلم دیگر بزه نیست!

به گزارش همشهری آنلاین، اکران «دیدن این فیلم جرم است» از روز چهارشنبه در سینماهای ۱۹ استان و همه شهرهای […]