خاکروبه های کرونایی؛ چالشی جدید برای بشر یا طبیعت؟

admin دسته‌بندی نشده

همشهری آنلاین، فاطمه عباسی: دید کرسی آبی و آب های شفاف مانند قفلی نقره ای، درهای بسته شده با قرنطینه را زیبا میکند ولی نیوزویک با انتشار مقاله ای ضمن رمز به کاهش آلودگی هوا و آب های ساری در اکثر شهرهای جهان آن را اتفاقی موقت دانست. روی دیگر این سکه، زباله های عفونی است که هر روزه و با حجمی ارتفاع تولید می شوند. پلاستیک مربوط بوسیله دستکش ها، ماسک ها و شکل های محافظ ،علاوه بر زباله های بیمارستانی چه سرنوشتی دارند؟

 لس آنجلس تایمز درون مقاله هایی به تجسس ابعاد این موضوع، پرداخته است. 

در حالی که اکثر ساکنان شهرها در ساختمانی های خود هستند تا از شرکوروناویروسی که متجاوز از ۱ میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است در امان باشند، هزاران نفر از کارگران مدخل زباله، راننده ها، مکانیک ها و مهندسان هر روز صبح بناء های خود را صرفنظر می کنند و در معرض ریسک استراحت می گیرند تا شهرها پاکیزه بمانند. برخی این افراد را جنگجویان مبارزه با کرونا نامیدند.

کار کردن تو جزء بازیافت در وضعیت عادی هم خطرناک است و در شرایط فعلی خطیر تر؛ کار کردن در صنایع جمع آوری زباله و بازیافت، رتبه پنجم در لیست مشاغل پرخطر را داخل جوانمردی دارد.

مطالعات علامت داده است ویروس کرونا تا شایسته کردن ها بلکه روزها روی سطح کارتن ها، پلاستیک ها و فلزات پایا می ماند. این واقعیت بوسیله معنای این است که افراد دربند با این زباله ها در معرض خطری جدی قرار دارند.

به همین دلیل برخی کارخانه های بازیافت، به طور مثال در سن فرانسیسکو، رفتار بوسیله تجهیز کارگران خود با لباس، ماسک و دستکش های محافظ کرده و ساعت مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش نیروهای خود را با شیفت بندی کاهش داده اند. اما به دلیل حقوق پایین (ساعتی ۲۰ دلار) این اقدام محافظتی منجر بوسیله کاهش درآمد آن ها شده است.

در برخی بطرف خانه ها مانند لس آنجلس، اما فرآیند بازیافت بوسیله دلیل محظور کنترل عفونت، به طور کلی معلق شده و زباله ها به نعوظ یمین و بدون جداسازی دفن می شوند. تو نیویورک و آتلانتا کارگران زیادی از این پاره دچار بلای ناگهانی کووید ۱۹ شده اند. این در حالیست که تصاویری از سامان های محموله زباله که نشت داشتند و یا لباس های بیمارستانی و ونتیلاتورهای آلوده در مراکز بازیافت منتشر شده است که نشان می دهد فضای فقره بازیافت متجاوز آلوده تر از قبل است. 

برخی فعالان این حوزه پیشنهاد می دهند که آدم درون مسکن کارتن های مقوایی را جمع کنند، پلاستیک ها را فشرده کنند و صندوق های فلزی را جمع کنند تا به فرآیند جمع آوری و بازیافت احتمالی زباله ها در این شرایط کمک کنند. کاهش حجم خاشاک ها علاوه کنار ایجاد فضای بیشتر در سطل ها، باعث می شود کارگران جمع آوری مجبور به خروج از ماشین های حمل نشوند و مسئله مرتب سازی داخل مراکز بازیافت میسر تر شود.

در مورد زباله های بیمارستانی نیز بخش های مربوط تو هر بیمارستان موظف به صبر اعطا کردن زباله ها در کیسه های سرخ رنگ دربسته هستند. این زباله ها در دستگاه اتوکلاو فشرده و سوزانده می شوند. کروناویروس جدید یا SARS-CoV-۲ یک زنجیر ژنتیکی است که با غشایی از چربی پوشیده شده است و در دود ۳۰۰ درجه و ضیق ۵۰ پوند داخل اینچ باقی نمی ماند. خاکروبه های عفونی بیمارستانی سپس از گذراندن این روند به مراکز دفن ارسال می شوند. 

شاید دوست داشته باشید:

ولیعهد کی روش انتخاب شد | ماموریت شیرهدار بخاطر الحاق بوسیله الت شیشهای جهانی

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فیفا، فدراسیون فوتبال کلمبیا تایید کرد رینالدو روئدا کلمبیایی به عنوان سرمربی جدید […]

بحران گردشگری درون آفریقای جنوبی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه وله، تنها چند روز پیش از آغاز سال ابتکاری میلادی رئیس جمهور آفریقای […]

ویدئو | اکران تنها فیلم توقیفی عید سی و هفتم | دیدن این فیلم دیگر بزه نیست!

به گزارش همشهری آنلاین، اکران «دیدن این فیلم جرم است» از روز چهارشنبه در سینماهای ۱۹ استان و همه شهرهای […]