اجل و میر سالیانه ۲۵۰ هزاره نفر در دنیا پیاده شدن معلول تغییر اقلیم

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، طبیب خداوندگار علی جواد موسوی روز شنبه داخل نشست علمی “گزارش اثرات تغییر اقلیم بر روی سلامت” در دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: درون سال ۲۰۰۳ در اروپا حدود ۷۰ هزاره نفر بر اثر تغییرات اقلیمی جان خویشتن را از دست دادند که این موضوع نشان دهنده ابهت توجه بوسیله آن است.

وی با اشاره به اینکه تغییرات اقلیمی یکی از دغدغه های جامعه بشری است، گفت: تغییرات اقلیمی در ۵۰ سال اخیر بسیار بارز و شگرف بوده بوسیله این معنی که اثرات تحول اقلیم را در ۵۰ سال اخیر بیشتر مشاهده می کنیم.

جوادموسوی افزود: در ۱۳۰ سال پیش حدود ۸۵ صدم سانتی گراد هوا گرم شده است و به نظر می رسد این روند تو ۵۰ سال اخیر شدت بیشتری محسوس کرده است، این تغییرات مصنوع بشر است که به دلیل استعمال بیش از حد از سوخت های فسیلی، ایجاد شده و اثرات شگرفی داخل زندگی بشر داشته است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع سبب تغییرات در بنیان های انواع مصیبت ها خواهد شد، گفت: بیماری هایی که بشر پهلو آن فیروز شده بود مانند مالاریا و عفونت دستگاه گوارش مجددا عطف می کنند و بیشتر مرگ و میرها درون این زمینه خواهد بود، این تغییرات اقلیمی درون سالمندان و کودکان اثرات بیش مخرب خواهد داشت.

وکیل رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره بوسیله اینکه باید نقش هایی برای مردم و مشت اندرکاران تو این زمینه متصور بود، افزود: مردم با آگاهی بیشتر باید مسئولیت پذیرتر شوند که در این زمینه ما خیلی فعالیت نکردیم.

وی گفت: انسان با کاهش سوخت های فسیلی و با کمینه کردن استفاده از ادوات نقلیه شخصی به عنوان مسئولیت مدنی در کاهش دمای هوا نقش ایفا می کنند و همچنین با این سیلان در حفظ محیط زیست نیز تاثیرگذار خواهند بود.

شاید دوست داشته باشید:

خاطره بازی با شهرنمای نقشه تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی دایره فناوری مفروضات و ارتباطات شهرداری تهران، در سامانه نقشه تهران […]

خاطره ورزش با شهرنمای اطلس تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در سامانه نقشه […]

خاطره ورزش با شهرنمای نقشه تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره فناوری معلومات و ارتباطات شهرداری تهران، داخل سامانه اطلس تهران […]