اجل و میر سالیانه ۲۵۰ هزاره نفر در دنیا پیاده شدن معلول تغییر اقلیم

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، طبیب خداوندگار علی جواد موسوی روز شنبه داخل نشست علمی “گزارش اثرات تغییر اقلیم بر روی سلامت” در دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: درون سال ۲۰۰۳ در اروپا حدود ۷۰ هزاره نفر بر اثر تغییرات اقلیمی جان خویشتن را از دست دادند که این موضوع نشان دهنده ابهت توجه بوسیله آن است.

وی با اشاره به اینکه تغییرات اقلیمی یکی از دغدغه های جامعه بشری است، گفت: تغییرات اقلیمی در ۵۰ سال اخیر بسیار بارز و شگرف بوده بوسیله این معنی که اثرات تحول اقلیم را در ۵۰ سال اخیر بیشتر مشاهده می کنیم.

جوادموسوی افزود: در ۱۳۰ سال پیش حدود ۸۵ صدم سانتی گراد هوا گرم شده است و به نظر می رسد این روند تو ۵۰ سال اخیر شدت بیشتری محسوس کرده است، این تغییرات مصنوع بشر است که به دلیل استعمال بیش از حد از سوخت های فسیلی، ایجاد شده و اثرات شگرفی داخل زندگی بشر داشته است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع سبب تغییرات در بنیان های انواع مصیبت ها خواهد شد، گفت: بیماری هایی که بشر پهلو آن فیروز شده بود مانند مالاریا و عفونت دستگاه گوارش مجددا عطف می کنند و بیشتر مرگ و میرها درون این زمینه خواهد بود، این تغییرات اقلیمی درون سالمندان و کودکان اثرات بیش مخرب خواهد داشت.

وکیل رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره بوسیله اینکه باید نقش هایی برای مردم و مشت اندرکاران تو این زمینه متصور بود، افزود: مردم با آگاهی بیشتر باید مسئولیت پذیرتر شوند که در این زمینه ما خیلی فعالیت نکردیم.

وی گفت: انسان با کاهش سوخت های فسیلی و با کمینه کردن استفاده از ادوات نقلیه شخصی به عنوان مسئولیت مدنی در کاهش دمای هوا نقش ایفا می کنند و همچنین با این سیلان در حفظ محیط زیست نیز تاثیرگذار خواهند بود.

شاید دوست داشته باشید:

مشارکت زندانیان درون اجرای دستور کار های جهادی | سیمای زندان تو ماه رمضان نحو اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس راه اندازی فرهنگی هنری شهرداری تهران درون مراسم […]

تهران صاحب اولین مرکز زندگی هوشمند می شود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی راه اندازی فاوا شهرداری تهران، محمد فرجود امروز درون این رویداد […]

روش تدارک سالاد اندونزی؛ از این طعم جذاب غافل نشوید

به گزارش همشهری آنلاین، درون این مطلب با طرز تدارک سالاد اندونزی یکی از اسمی ترین و خوشمزه ترین سالادهای […]