گزارش اداره ملل درباره نابرابری های متاخر شاگرد از تغییرات آب وهوایی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) روز دوشنبه ۱۸ آذر درون گزارش متاخر خود آژیر داد، نسل جدیدی از نابرابری های جهانی شاگرد از تغییرات آب وهوایی و فناوری می تواند به بروز بی ثباتی دیپلماتیک و خشونت منجر شود. نامه سازمان ملل متحد (UN)

این برنامه در گزارش ترقی انسانی سال ۲۰۱۹ خود بانگ داد که بر خلاف ثروت و درآمد، تغییرات آب وهوایی و فناوری در دوران مدرن بوسیله شکل فزاینده ای بین افراد ثروتمند و ندار بریدن ایجاد کرده است. چنین شکل جدیدی از بی عدالتی افزودن یافته آن بی قراری تو حالی که پیشرفت هایی تو برخی از شاخص های سنتی خلق کردن نابرابری از جمله نیازمندی جدی و بیماری ها حاصل آمده است.

این گزارش می افزاید: بحران آب وهوایی بیش از همه به اقشار خسته آسیب وارد کرده است. تغییرات آب و آسمانی با آسیب رساندن بوسیله کشورهای درون حال توسعه، بی عدالتی در این کشورها را افزایش خواهد داد و بسیاری از این آنها قابلیت مقاومت در برابر تهدیدهای شاگرد از آن از جمله سوء تغذیه، بیماری ها و فشارهای روانی را نخواهند داشت.

این گزارش درباره تاثیرات فناوری در بی عدالتی نوشت: سهم بزرگسالان با سطح تحصیلات دانشگاهی درون کشورهای ترقی یافته ۶ برابر کشورهای کمتر توسعه یافته است.

شاخص توسعه انسانی ترکیبی برای ارزیابی موفقیت کشورها بر ماخذ سه معیار «زندگی طولانی و سالم، دسترسی به بینش و سطح عمر مناسب» است. رتبه ایران در گزارش ترقی انسانی سازمان ملل

به خشکی امدن اساس گزارش شاخص توسعه انسانی سازمان ملل، امتیاز ترقی انسانی ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی ۰.۷۹۷ بوده که این کشور را داخل رتبه ۶۵ داخل بین ۱۸۹ کشور فراغت می دهد. بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۸ تشخیص توسعه انسانی ایران افزایشی ۳۸.۳ درصدی داشته است.

نیز ترکیه در طبقه بندی ترقی انسانی داخل سطح «توسعه متجاوز بالا» قرار گرفته که بوسیله برهان تقویت استانداردهای زندگی و خواست بالاتر به زندگی بوده است. این نخستین جنین است که ترکیه در اشکوب بندی توسعه بالا داخل شاخص توسعه انسانی قرار می گیرد و فیروز به کسب امتیاز  ۰.۸۰۶ درون سال ۲۰۱۸ شده است. این کشور از بین ۱۹۸ کشور در رتبه ۵۹ قرار گرفت.

دیگر همسایگان ایران همچون عراق، پاکستان و افغانستان نیز به ترتیب جایگاه ۱۲۰، ۱۵۲ و ۱۷۰ را در میان ۱۸۹ ملک جهان به خود اختصاص داده اند.

درون جهان پس از نروژ، کشورهای سوئیس و ایرلند در جایگاه دوم و سوم راحتی گرفته اند و دو کشور آلمان و هنگ کنگ همچنین به طور مشترک رتبه چهارم را بر مبنا شاخص توسعه انسانی کسب کرده اند.

شاید دوست داشته باشید:

ترن مسافربری هرات – خواف اسلوب اندازی می شود

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایرنا، سیدآقا عزیزی گفت: به خشکی امدن شالوده توافق بین ایران و افغانستان قرار است […]

عصبانیت علی کریمی از شایعات بی سابقه در مورد بیماری میناوند و انصاریان

به گزارش همشهری آنلاین علی کریمی، کاپیتان سابق آویشن ملی و نامزد زوجیت فدراسیون پیاده روی داخل نفوذ کردن به […]

اولین قهرمانی یوونتوس با پیرلو | رونالدو آقای گل تاریخ شد

بوسیله گزارش همشهری آنلاین یوونتوس با تراب کریستیانو رونالدو و همچنین تراب آلوارو موراتا درون دقایق پایانی توانست ناپولی را […]