مغز محققان در قطب جنوب کوچک شد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، هشت محقق و یک آشپز برای اجرا یک کار تحقیقاتی به مدت ۱۴ ماه داخل یک گیرایی تحقیقاتی در مباشرت سواحل این قاره یخی در جنوب اقیانوس اطلس اقامت داشتند. اسکن های ام.آر.آی قبل و بعد از این سفر اکتشافی نشان داد، مناطقی از مغز این افراد که مسئول فراگیری، احساسات و ذهن هستند در طول این سفر کوچک شده اند.

یافته های این مطالعه بازتاب دهنده تغییراتی است که در فضانوردان مشاهده می شود؛ توانایی ذهنی فضانوردان تو محیط کاهش پیدا می کند و تغییراتی در فعالیت الکتریکی مغزشان مشاهده می شود.

این تجسس که توسط محققان دانشگاه های مختلفی در آلمان و دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا عمل شد، نشان داد که عدد دارای ماهیتی است که اگر از آن مصرف نشود، از بین می رود. از آنجا که محققان در حین این سفر اکتشافی به اندازه کافی عدد خود را تحریک نمی کردند، قسمتی از عدد آنها مثل یک ماهیچه کاربرد نشده اول بوسیله درمانده تر و کوچک زیرفون شدن کرده بود.

الکساندر استان مولف، محقق بزرگ این تجسس می گوید: تماشای یک صحرای سفید ابتدا هیجان انگیز به دیدن می رسد اما بوسیله نرم کردن زمان تکراری می شود. نیز عمر درون یک ساختمان کوچک و با افرادی هم پایه بخاطر زیاد از یک سال باعث شده است که به عدد این افراد تنگ کردن وارد شود.

محققان متوجه شدند که یک تقدیر از مغز این محققان به نام dentate gyrus که داده ها را از بخش های حسی پردازش و پس انداز می کند به طور متوسط تا ۱۰ درصد کوچک شد. این در حالی است که مناطق دیگر این اندام -بیشتر مرکز یادگیری، هیپوکامپ که تحت تأثیر آن قرار محزون بود- حدود پنج درصد خواه کمتر کوچک شدند.

شاید دوست داشته باشید:

اپلیکیشن ده آماده راه اندازی شد

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، رضا کرمی محمدی مهتر راه اندازی مدیریت بحران شهر تهران در همایش گام […]

اپلیکیشن شهر آماده متد اندازی شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، رضا کرمی محمدی رئیس موسسه مدیریت بحران شهر تهران تو همایش گام دوم […]

اپلیکیشن ایالت آماده راه اندازی شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان مدیریت دعوا قریه تهران تو همایش دامنه دوم […]