انتخاب نی های کاغذی برای کمک به زمین | چرا مصرف نی های پلاستیکی باید ایستا شود؟

admin دسته‌بندی نشده

همشهری آنلاین – ندا محترم: در سراسر جهان، بسیاری از شرکت ها و افراد استفاده از نی های پلاستیکی را راکد کرده اند و در معاوضه نی های کاغذی را به نشانی یک جایگزین سازگار با فضا زیست انتخاب می کنند. در واقع، چندی از برندهای بزرگ از عموم رستوران های فست فود و کافی شاپ های زنجیره ای کاربرد از نی های پلاستیکی را داخل مجموعه خود ممنوع کرده اند.

داخل سپتامبر سال ۲۰۱۸ ، مک دونالد غرض گرفت نی های کاغذی را داخل کاباره های خویشتن در انگلیس جایگزین نی های پلاستیکی بطی ء. در این زنجیره فست فود که هر روز ۱.۸ میلیون نی مصرف می شود، تبدیل نی های پلاستیکی به کاغذی کاهش قابل توجهی در تعداد محصولات پلاستیکی یکبار کاربرد داخل حرفه آنها داشت.

این یک قدم مثبت تو حفظ کردن محیط زیست از طرف این طور شرکت عظمت است، اما چرا اینقدر رادیکال است؟ چرا مصرف نی های پلاستیکی باید ایستا شود؟

هر ساله، حداقل ۸ میلیون کالبد پلاستیک وارد اقیانوس می شود. این معادل خالی کردن یک کامیون پلاستیک داخل اقیانوس درون هر دقیقه است. هزاران سال کشش می کشد تا پلاستیک تجزیه شود ولی در جوهر حال، خاک و آب را آلوده می کند و بوسیله انسان و حیوان آسیب می رساند. زباله های پلاستیکی برای بسیاری از گونه های حیوانات کابوس است. مواردی مثل نی های پلاستیکی حیوانات وحشی را خفه می کنند و در شکم حیوانات انسداد می کنند.

اگرچه بسیاری از نی های یکبار استعمال از مواد قابل بازیافت ساخته می شوند، اما اغلب بازیافت آنها بسیار دشوار است به این برهان که آنها بسیار سبک هستند و معمولا موقع بازیافت از داخل سرندهای مخصوص بیرون می افتند و در حاصل به محل های تدفین زباله ختم می شوند. درون واقع، هر نی که تاکنون استفاده کرده اید، هنوز داخل جایی از هوا باقی الباقی است. شروع به استفاده از نی های سازگار با فضا زیست کنید

هنگامی که قضا و قدر بوسیله تغییر مواد سازوار با محیط زیست می رسد، نی های کاغذی بوسیله ذهن خطور می کنند. اگر هر کس تعداد نی های پلاستیکی یکبار مصرف خویشتن را کاهش دهد و اول به استعمال از نی های کاغذی کند، به محیط زیست کمک زیادی  کرده است.

از آنجایی که نی های کاغذی تجزیه پذیر هستند، تجزیه آن ها طولانی نیست. چنانچه به اقیانوس ختم شوند، خلال سه روز تجزیه می شوند و  اگر  قانون از نگرش دفن زباله درآورند، بر خلاف نی های پلاستیکی که ۲۰۰ سال همیشگی می مشابه قید ۲ تا ۶ هفته دوباره به طبیعت برمی گردند.

اگر نمی خواهید از نی های کاغذی استفاده کنید، گزینه های دیگری نیز وجود دارند. مشابه:

سرتیز – نی های شیشه ای اگر بدرستی استفاده شوند،  با دوام هستند و مبرا کردن آنها بیش آسان است.

استیل ضدزنگ – نی های استیل گزینه خوبی بخاطر کسانی است که به قفا نی های بادوام و چند بار مصرف هستند که به آسانی تمیز شوند.

بامبو – نی های بامبو بادوام و جایگزین کاملا طبیعی است که پس از دور انداختن، تنها چند ماه طول می کشد تا کمپوست شوند.

بیایید با خلق یک تغییر کوچک و انتخاب نی های کاغذی تأثیر مثبتی روی محیط بگذاریم.

www.regenwaste.com

شاید دوست داشته باشید:

فیلم | بدترین سیلاب ۵۰ سال اخیر در ونیز ایتالیا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس سطح آب در ایالت ونیز روز سه شنبه ۲۱ آبان بوسیله ۱.۸۷ متر […]

فیلم | آب نوشیدن قوم ببرها | این ببرها فضای مجازی را تسخیر کردند

ببرها می توانند بدون خوردن غذا تا ۲ هفته دوام بیاورند، اما بسیار از ۴ روز بدون نوشیدن آب زنده […]

طوفان کیار دنج گرفت

ایسنا نوشت: محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: این تندباد درون شامل اقیانوس هند و در بور بسیار […]