انسان ها ۱۰۰ موافق آتشفشان ها دی اکسیدکربن تولید می کنند

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایرنا، حدود ۲۵۰ میلیون سال پیش فعالیت شدید یک کوهستان آتشفشان در سیبری، جهت واقعه «انقراض پرمین» شد که در جریان این شکست بزرگ بیش از ۹۰ درصد روش های بحری و دو سوم مهره داران از بین رفتند. همچنین برخورد یک سیارک بزرگ با زمین موجب کشته شدن دایناسورها شد.

تو مقایسه با این حوادث، ممکن است تصور این موضوع دشوار باشد که موجوداتی به کوچکی انسان چگونه می توانند پهلو سیستم های آب و هوایی سیاره زمین تاثیر بگذارند. ولی یک معاینه که بوسیله تازگی منتشر شده است، مدال می دهد که آدم ها حدود ۴۰ و ۱۰۰ مقابل بیشتر از تمام آتشفشان های زمین دی اکسیدکربن تولید می کنند.

محققان رصدخانه «دیپ کربن» (Deep Carbon) درون این وارسی که ۱۰ سال بوسیله طول انجامید، درون صدد مشخص کردن استاندارد کربن موجود داخل زمین و محل محافظت آن بودند. آن ها در این بررسی نیز عزیمت داشتند، میزان فایده آدم ها کنار حرکت دورانی کربن زمین را دریابند. محققان داخل این بررسی مقیاس نفوذ گذشته انسان ها درون چرخه کربن زمین را با آنچه که امروز ایفا می دهند، مقایسه کردند.

این مطالعه نشان داد نرخ کربنی که براثر اصابت شهاب سنگ «یوکاتان» با زمین آزاد شد، به حد میزانی است که از زمان نهضت صنعتی توسط فعالیت های انسانی داخل اتمسفر زمین وارد شده است. شهاب عقل یوکاتان، شهاب سنگی است که بر معلول تلاقی آن با زمین دایناسورها از بین رفتند.   

همچنین این بررسی علامت داد که آدم ها بر اثر حفر و سوزاندن کربن از غلاف زمین به عنوان سوخت های فسیلی، توازن کربنی زمین را بیش از برخورد این شهاب سنگ با زمین کاهش می دهند.  

در این رویه، انسان ها در حال دور کردن کربن از پوسته زمین و بازگرداندن آن به اتمسفر هستند. این تجسس مدال داد که سطح دی زنگ کربن تو اتمسفر از ۲۸۰ پارت در میلیون تو زمان نهضت صنعتی، زمان حال به ۴۱۵ پارت داخل میلیون فصیح است.

یافته های این تجسس در مجله Elements منتشر شده است.

شاید دوست داشته باشید:

به چه برهان شهریار یک منطقه کم ارزش بخاطر خرید باغ ویلا است؟

در شهرهای ارشد مانند تهران، به دلیل افزایش و رشد انباشتگی ساختمان ها به صورت آپارتمانی مصنوع می شوند. از […]

ولیعهد کی روش انتخاب شد | ماموریت شیرهدار بخاطر الحاق بوسیله الت شیشهای جهانی

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فیفا، فدراسیون فوتبال کلمبیا تایید کرد رینالدو روئدا کلمبیایی به عنوان سرمربی جدید […]

بحران گردشگری درون آفریقای جنوبی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه وله، تنها چند روز پیش از آغاز سال ابتکاری میلادی رئیس جمهور آفریقای […]