تشخیص چهره؛ هدف دوربین های شهری مسکو

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش دیفنس وان، مقامات قصبه مسکوتصمیم دارند دوربین های سراسر این شهر را به برنامه های تشخیص چهره مجهز کنند.

مقامات مسکو درون سال جاری اخبار کردند که این قصبه نیز به جمع شهرهایی خواهد پیوست که برنامه های تشخیص چهره مبتنی به خشکی امدن درک قدر یا بهای چیزی جعلی در آنها ارتکاب می شوند.

درون حال حاضر زیاد از ۱۶۰ هزار دوربین، ساکنان این شهر را تو خیابان ها و اتوبان ها مورد معاینه فراغت می دهند و این، فرصتی بخاطر شریک های هوش قلابی روسیه شده تا با یکدیگر به رقابت بپردازند. این اقدام مقامات مسکو، ترفیع افراد فعال درون مرزوبوم هوش مصنوعی و اعتماد دولت به این فناوری را مدال می دهد.

هدف مقامات مسکو این است که سیستم نمره چهره را ابتدا برای پیشگیری از سانحه جرم و مقابله با آن به امر گیرند. در این دستور کار جدید، ویدئوهای همه دوربین های هموار به اینترنت مورد بررسی قرار می گیرند و چهره افراد شناسایی و در مجموعه داده ها ذخیره می شوند. پس ازآن تمثال شخص مورد نظر، از پایگاه داده جدا و در سیستم بارگذاری می شود تا سابقه او تک بررسی قرار گیرد. این پروگرام علامت می دهد که تصویر شخص مورد نظر، چه زمانی و با کدام دوربین ها ثبت شده است. نیز امکان تجسس زمان و مکان آخرین حضور شخص با کمک تجرید فیلم دوربین ها بود دارد.

نیروهای نماینده با دستیار این برنامه می توانند یک تصویر را در پایگاه داده بارگذاری کنند تا شخص مورد نظر صریح شود اما عملکرد این سیستم، بیش از انطباق تصویر است. این سیستم می تواند تجرید هایی را همچنین برای اطلاع الگوهای رفتاری انسان ارائه دهد. پژوهشگران می توانند این سیستم را طوری آموزش دهند که بتواند مجموعه بزرگی از افراد را بخاطر وقوف یک شخص خاص با توجه به واکنش های خاص او تفحص کند. بخاطر مثال، اگر شخصی بازوهای خویشتن را به سرعت لول دهد، بدود و خواه به یک شیء مانند زنجیر چنگ بزند، سیستم او را مورد مطالعه راحتی می دهد تا از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کند. داخل نتیجه می توان گفت که این سیستم علاوه بر تمثال افراد، اقدام آنها را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

ایسنا

شاید دوست داشته باشید:

فیلم | بدترین سیلاب ۵۰ سال اخیر در ونیز ایتالیا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس سطح آب در ایالت ونیز روز سه شنبه ۲۱ آبان بوسیله ۱.۸۷ متر […]

فیلم | آب نوشیدن قوم ببرها | این ببرها فضای مجازی را تسخیر کردند

ببرها می توانند بدون خوردن غذا تا ۲ هفته دوام بیاورند، اما بسیار از ۴ روز بدون نوشیدن آب زنده […]

طوفان کیار دنج گرفت

ایسنا نوشت: محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: این تندباد درون شامل اقیانوس هند و در بور بسیار […]